З Днем вишиванки!

Щороку у кожен третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Це міжнародно визнане свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Ідея вшанування нашого національного одягу з’явилась у 2006 році. Запропонувала її студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Мета свята – збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Вишиванка – це наш генетичний код, наше ДНК.