ENACTUS УІПА

ENACTUS (до 2012 року відома як SIFE) – це найбільша студентська програма у світі, що охоплює 57 000 студентів з 39 країн та понад 500 найбільших компаній у світі. Понад 1 500 студентських команд беруть участь у ENACTUS, навчаючись принципам вільного підприємництва та створюючи нові економічні можливості для суспільства. Найкращі команди від кожної країни щорічно збираються на Всесвітній кубок ENACTUS для визначення Чемпіону світу ENACTUS.


ENACTUS (до 2012 року відома як SIFE) – це найбільша студентська програма у світі, що охоплює 57 000 студентів з 39 країн та понад 500 найбільших компаній у світі. Понад 1 500 студентських команд беруть участь у ENACTUS, навчаючись принципам вільного підприємництва та створюючи нові економічні можливості для суспільства. Найкращі команди від кожної країни щорічно збираються на Всесвітній кубок ENACTUS для визначення Чемпіону світу ENACTUS.

Працюючи в команді під керівництвом наставника-викладача, студенти ENACTUS використовують набуті у ВНЗ знання для реалізації освітніх програм, спрямованих на навчання інших принципам ринкової економіки, навичкам особистого успіху та підприємництва, фінансовій грамотності, принципам збереження довкілля та діловій етиці.
ENACTUS була заснована в 1975 році як регіональний проект в техаському National Leadership Institute. Кожної осені студентські команди починали роботу над власними практичними проектами в області вільного підприємництва, а в кінці весни презентували досягнуті результати на місцевих змаганнях.

До 1995 року ENACTUS розвивалась лише в США, поки в програмі не взяли участь студенти, що приїхали по програмі обміну з Казахстану, Киргизстану та Таджикистану. В березні 1996 року були проведені перші змагання поза межами США – в Бішкеку, Киргизстан. В наступному році 20 команд ENACTUS взяли участь в міжрегіональних змаганнях в Алматі, Казахстан. В той самий час команди ENACTUS почали з’являтись в Канаді, Мексиці та Польщі.

В кінці 1990-х ENACTUS охопила такі країни як Албанія, Бразилія, Південна Корея, Україна, Росія та Узбекистан. В 2000 році відбувся ще більш крупний ріст – програма стартувала в Австралії, Білорусі, Ботсвані, Гані, Малайзії, Нігерії, Південній Африці, Великобританії та на Філіппінах.

Місія ENACTUS – об’єднувати теперішніх та майбутніх топ-лідерів для створення кращого, більш стабільного світу, використовуючи позитивну силу бізнесу.

Команди студентів під керівництвом наставника-викладача розробляють та реалізовують проекти навчання будь-яких груп населення в своєму місті, селищі чи регіоні основам, законам та перевагам ринкової економіки та вільного підприємництва.

Групи населення, методи роботи, кількість проектів, тривалість і масштаби кожного з них, а також конкретний предмет навчання – все це залишається на розсуд самих студентів. Головне – це добре уявляти собі цілі та завдання проекту, способи виконання та методи оцінки результатів. Якщо для проекту необхідні кошти, треба вміти їх знайти – відшукати спонсорів та переконати їх у важливості проекту, або ж заробити гроші в процесі комерційної діяльності.

Команда ENACTUS УІПА існує доволі тривалий час і до 2011 року знаходилась під наставництвом випускниці програми ENACTUS Лях Інни Олександрівни нині регіонального менеджера східного регіону ENACTUS Україна. З 2012 року наставником команди є Ярмош Олена Віталіївна.

За час свого існування команда придумала та реалізувала більше 50 проектів економічної, соціальної та екологічної спрямованості, серед яких найбільш масштабними були наступні: Перший молодіжний інвестиційний форум, Сімейна справа, ЕКО-SIFE, Hand-made та інші. Кожного року команда приймає участь у всеукраїнських змаганнях та посідає там призові місця (наприклад 2008-2010 р.р. – друге місце).

До складу команди  ENACTUS УІПА входять більш ніж 25 студентів з різних факультетів академії, однак кістяк команди складають студенти факультету економічних, управлінських та освітніх технологій. Крім того, варто відмітити, що саме на цьому факультеті (раніше соціально-економічний факультет) більш ніж 5 років тому і була заснована команда.

У своїй діяльності команда ENACTUS УІПА керується загальновизнаними принципами вільного підприємництва і створює та покращує економічні можливості населення.

Команда ENACTUS УІПА щиро дякує за підтримку керівництву Академії в особах ректора проф. Коваленко О.Е. та декана факультету ЕУОТ доц. Гусарова О.О., Харківському Клубу Підприємців, Харківській торгово-промисловій палаті, Регіональному фонду підтримки підприємництва та іншим організаціям та особам, котрі підтримують її діяльність. Також команда ENACTUS УІПА сьогодні співпрацює із загальновизнаними у світі компаніями Філіп Морріс Україна та PZU.

ENACTUS допомагає студентам змінювати світ на краще вже сьогодні та усвідомлювати власний потенціал для подальшого розвитку в якості майбутніх бізнес-лідерів. Допомагаючи іншим, студенти розвивають власні ділові та лідерські навички, розширюючи кордони свого позитивного впливу на світ навколо. ENACTUS створює платформу для отримання досвіду, що змінює життя багатьох людей, і забезпечує нову генерацію молодих талантів необхідними знаннями та вміннями для побудови успішних компаній, міцного суспільства та світу з більшими можливостями для кожного.

Більше про команду ENACTUS УІПА ви можете дізнатися на офіційному сайті http://enactus.uipa.edu.ua