Навчальний центр підготовки іноземних громадян

Навчальний центр підготовки іноземних громадян засновано в 2000 році. Центр здійснює довузівську підготовку іноземних студентів для подальшого навчання в академії та інших ЗВО України за інженерно-технічним, медично-біологічним та гуманітарним напрямками; забезпечує прийом іноземних студентів на навчання за акредитованими спеціальностями академії; здійснює контроль паспортно-візового режиму перебування іноземних студентів в Україні.

Тут навчаються іноземні студенти з Китаю, В’єтнаму, Ірану, Туркменістану, Туреччини, Азербайджану та інших країн.

Навчання іноземних студентів на підготовчому відділенні

На навчання приймаються іноземні громадяни без обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, майнового стану, місця проживання або мови спілкування.

За один рік навчання студенти разом з вивченням української мови отримують необхідні знання з математики, фізики, хімії, біології та інших гуманітарних наук. Іноземні громадяни, які успішно склали випускні іспити, отримують Свідоцтво державного зразка, яке дає право на подальше навчання в закладах вищої освіти України.

Для вступу на підготовче відділення іноземний абітурієнт має подати такі документи:

•    національний паспорт з в’їзною візою типу «D». Візу можна отримати в консульстві України в своїй країні на основі іменного Запрошення, виданого академією;

•    оригінал і нотаріально завірену та легалізовану в установленому порядку з перекладом українською мовою копію документу про середню освіту (10-12 років навчання) з зазначенням оцінок (балів);

•    нотаріально завірену і легалізовану в установленому порядку з перекладом українською мовою копію документу про народження;

•    легалізований в установленому порядку медичний сертифікат про стан здоров’я, який було видано не пізніше, ніж за 2 місяці до виїзду на навчання до України;

•    легалізований в установленому порядку документ про відсутність ВІЛ-інфекції;

•    зворотній квиток з відкритою датою;

•    6 фотокарток розміром 6×4 см.

Оплата за навчання на підготовчому відділенні здійснюється студентом або представником фірми-посередника в академії і складає 1300 доларів США на рік.

Термін навчання. Навчальний рік складається з 2-х семестрів – осіннього, який починається 1 вересня, і весняного, який починається 1 лютого та закінчується 5-7 липня.

У зв’язку з тим, що в’їзд студентів на навчання до України здійснюється в період з 15 серпня до 15 листопада, початок занять в осінньому семестрі може бути перенесено на пізніший термін.
Для вступу на навчання за акредитованими спеціальностями іноземний абітурієнт має надати наступні документи:

•    національний паспорт;

•    оригінал та легалізовану в Консульстві України і нотаріально завірену з перекладом українською мовою копію документу про середню або вищу освіту з зазначенням дисциплін та отриманих оцінок (балів); диплом про вищу освіту, отриманий на батьківщині маж бути сертифікований;

•    свідоцтво про закінчення підготовчого факультету (відділення) України;

•    нотаріально завірену з перекладом українською мовою копію документу про народження;

•    медичний сертифікат (довідку) про стан здоров’я, який було видано не пізніше, ніж за 2 місяці до звернення до академії;

•    документ про відсутність ВІЛ-інфекції;

•    6 фотокарток розміром 6×4 см.

Іноземні студенти забезпечуються проживанням у 2-х або 3-хтрьомісних кімнатах гуртожитку. Вартість проживання 30-100 доларів США на місяць.

Україна, 61003, м. Харків, вул. Потебні, 3

Факс.: 38 (057) 706-39-71